معرفي اسلام به غير مسلمانان در مسجدي در ژاپن


به گزارش طارق نیوز به نقل ار شیعه آنلاین، اخبار رسیده از شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن حاکی از آن است که مسجد “کامی” که یکی از قدیمی ترین مساجد این شهر است، درب هایش را به روی غیر مسلمانان گشوده تا دین مبین اسلام را به آنان معرفی کند.


 

گفتنی است، این مسجد قدیمی با برگزاری تورهای رایگان بازدید از این مسجد، به بازدیدکنندگان اطلاعاتی در مورد اسلام حقیقی و آموزه‌های آن می‌دهد.

این برنامه از سوی مسجد “کامی” که بزرگ ترین مسجد ژاپن نیز به شمار می رود، با هدف زدودن تصورات نادرست در مورد اسلام و مسلمانان پس از جنایات تروریست‌های داعش به ویژه قتل دو گروگان ژاپنی اجرا می‌شود.

در این تور به بازدیدکنندگان اطلاعاتی در مورد آموزه‌های اسلامی و عملکرد مساجد داده می‌شوند و آن ها به تماشای نمازخواندن مسلمانان می‌نشینند.

در تعطیلات آخر هفته تعداد زیادی از غیرمسلمانان به مسجد توکیو می‌آیند تا با مسلمانان و دین آنان بیشتر آشنا شوند. به گفته انجمن مسلمانان ژاپن در توکیو، بیش از ۷۰ مسجد در سراسر ژاپن وجود دارند.

در پی اقدامات تروریستی داعش، به ویژه قتل دو ژاپنی توسط این گروه تروریستی، بدبینی نسبت به اسلام و مسلمانان در میان مردم ژاپن تشدید شده و اجرای برنامه هایی از این دست برای از بین بردن تصورات نادرست درمورد  اسلام ضروری به نظر می رسد.

ارسال نظر به این مطلب