توکیوی ژاپن میزبان مراسم بزرگداشت نیمه شعبان و سالگرد رحلت امام خمینی (ره)


مراسم بزرگداشت نیمه شعبان، سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، همچنين بیست و ششمین سالگرد ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (رحمه الله) در توکیو برگزار گردید.


به گزارش بولتن نیوز، در این مراسم که در عصر روز چهارشنبه 13 خرداد 1394 برابر با 15 شعبان 1436 در سالن فردوسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برپا شد، جمعی از ایرانیان مقیم ژاپن همراه با خانواده هایشان نیز حضور داشتند.

دکتر رضا نظر اهاری، سفير جمهوری اسلامی ايران در ژاپن، در اين مراسم با اشاره به همزمانی دو مناسبت نيمه شعبان و ارتحال امام خمينی، به تبيين نقش ممتاز عدالت خواهی در انديشه شيعيان پرداخت و گفت: امام خمينی (ره) اين آرمان را در جهت برپايی انقلاب اسلامی به كار گرفت و مسير آينده جمهوری اسلامی را هم بر همين مبنا قرار داد.

وی افزود: قيام حضرت مهدی (عج) هم با محوريت عدالتخواهی صورت خواهد گرفت و اين افتخار شيعيان است كه از انديشه ای برخوردارند كه  اصلاح امورشان به حركت خود آنها در جهت عدالت مبتنی شده است.

پرفسور كنجی تومیتا ایرانشناس ژاپنی و از اساتید دانشگاه دوشيشای کیوتو، نویسنده تنها كتاب ژاپنی درباره امام خمينی هم طی سخنانی در اين مراسم، با اشاره به نحوه آشنايش با ايران و امام خمينی و روند نگارش كتاب معرفی اين شخصيت بزرگ، گفت: وجه بارز اندشه امام خمينی برای من، تاكيد ايشان بر فطرت خداجوی انسان است كه مبنای بسياری از انديشه های اوست.   

توکیو میزبان مراسم بزرگداشت نیمه شعبان و سالگرد رحلت امام خمینی (ره)در این مراسم نماهنگ حضرت امام خمینی(ره) و نیمه شعبان اجرا و مداحان و شاعران به همراه ساير سخنرانان یاد امام و نیمه شعبان را گرامی داشتند.

همچنین در بخش هایی از اين مراسم حاضران در مسابقه ای مربوط حضرت صاحب الزمان و امام خمينی شركت كردند كه به قيد قرعه جوایزی به برندگان اهدا شد.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه تصاویری از شروع قیام حضرت امام(ره) تا عروج ملکوتی ایشان همراه با برخی از کتب با موضوع امام برپا شده بود که موردتوجه بازدید کنندگان قرار گرفت.

ارسال نظر به این مطلب