مشكل‌آفريني تکفیری ها براي مسلمانان ژاپن


جنايت داعش در گروگان گرفتن دو ژاپني و قتل آن‌ها، احساسات ضداسلامي در جامعه ژاپن را وارد مرحله جديدي كرده و زندگي مسلمانان اين كشور را تحت تأثير قرار داده است.


به گزارش«شیعه نیوز»، مساجد و سازمان‌هاي اسلامي ژاپن در نتيجه جنايات داعش، در هفته‌هاي اخير مرتباً پيام‌هاي تهديد دريافت مي‌كنند كه «اگر مي‌خواهيد كشته نشويد، همين الان از ژاپن خارج شويد!»، يك نمونه‌ از اين پيام‌هاست.
علاوه بر انجمن اسلامي ژاپن، مساجد ساپورو، توكيو، يوكوهاما، ناگويا، ايچينوميا در استان آيچي و ني‌ايهاما در استان اهيمه از مساجدي هستند كه پيام‌هاي تهديدآميز دريافت كرده‌اند.

با وجود افزايش حملات و پيام‌هاي توهين‌آميز به مسجد ناگويا، پيام‌هاي محبت‌آميز نيز به سوي اين مسجد سرازير شده و دسته‌اي گل به همراه يك يادداشت براي آن‌ها فرستاده شد كه در آن آمده بود: «اميدواريم در آينده با هيچ اقدام متعصبانه‌اي روبه‌رو نشويد».

جنايت داعش در قتل دو گروگان ژاپني همچنين موجب گسترش واكنش‌هاي خصومت‌آميز عليه اسلام و مسلمانان در رسانه‌هاي اجتماعي شده است.

اسلام با مهاجرت چندصد مسلمان ترك‌تبار از روسيه به ژاپن راه يافت و با مهاجرت تعداد بيشتري از مسلمانان از كشورهاي ايران، پاكستان و بنگلادش به ژاپن، اين كشور ۱۲۷ ميليون نفري امروز محل زندگي حدود ۱۲۰ هزار مسلمان است.

ارسال نظر به این مطلب